• Nasze stacje referencyjne

  • Nasze stacje referencyjne

  • Nasze stacje referencyjne

Nasze stacje referencyjne

Stacje referencyjne

Firma MAXNET oferuje zakładanie prywatnych sieci GNSS oraz zarządzanie nimi. Posiadanie własnej stacji referencyjnej pozwala na uniezależnienie się od komercyjnych sieci a co za tym idzie daje nam większą niezależność oraz niezawodność. Korzystając jedynie z jednej stacji referencyjnej jesteśmy w stanie wykonywać prace pomiarowe na obszarze całego powiatu a dzięki użyciu najnowszych technologii poprawkę do odbiornika otrzymamy w formacie RTCM za pośrednictwem standardowej sieci GSM. Odchodzimy więc od przeszłości gdzie posiadacz pojedynczej stacji referencyjnej był skazany na wysyłanie poprawek drogą radiową i oferujemy całkiem nowe możliwości gdzie ograniczeniem stanie się jedynie zasięg sieci komórkowej.
                                                                  1__32371_zoom.png

Oferowane typy rozwiązań

Opcja numer 1 - Wykorzystanie odbiornika Hemisphere S320 jako stacji bazowej w opcji DIRECT IP


Dzięki temu rozwiązaniu można wykorzystywać odbiornik Hemisphere jako mobilną stację referencyjną działającą w sieci GSM. Oprócz odbiornika S320 potrzebujemy jedynie zaopatrzyć się w kartę SIM ze statycznym adresem IP, dzięki której będziemy mogli wysyłać poprawki do naszych odbiorników ruchomych poprzez protokół TCP/IP. Odbiorniki ruchome natomiast będą otrzymywały poprawkę bez względu na odległość od stacji referencyjnej - jedynym ograniczeniem jest malejąca wraz ze wzrostem odległości od stacji bazowej dokładność takiego rozwiązania (odpowiednia dokładność RTK do około 30km). 
 

pobrane (1).png

 

Opcja numer 2 - NTRIP Caster i Serwer znajdują się w innych lokalizacjach


Jest to tradycyjne rozwiązanie, w którym pojedynczy caster odbiera dane z licznych stacji referencyjnych. W tym przypadku caster jest zarządzany przez firmę MAXNET i po stronie klienta wystarczy jedynie NTRIP Serwer ze stacją referencyjną oraz odbiornik ruchomy.

pobrane.png

 

Opcja numer 3 - NTRIP Caster i Serwer znajdują się w jednym miejscu


Jest to rozwiązanie idealne jeśli posiadasz jedynie jedną stację referencyjną i chcesz wysyłać jeden rodzaj poprawek. W tym przypadku zarówno caster jak i serwer znajdują się po stronie klienta, więc to on ma całkowitą kontrolę nad całym systemem.